RozLEŤSe v Brně

Jsme brněnská LETS (Local Exchange Trading System = místní výměnný obchodní systém) skupina směňující mezi sebou výrobky, věci a služby. K ocenění transakcí používáme lokální měnu evidovanou na virtuálních účtech, čímž při uspokojování svých potřeb snižujeme naši závislost na české koruně. Kromě toho společně trávíme čas na setkáních, sdílíme svoje zkušenosti, talenty a jiné dary. V LETS je možné uplatnit talenty, které na komerčním trhu práce nemohou být uplatnitelné (např. z důvodu přílišné finanční či organizační náročnosti).

V malém týmu jsme se začali scházet v listopadu 2010, v lednu 2011 jsme našli náš název, zaregistrovali doménu. Převzetím softwaru Cyclos v únoru 2011 se naše členská základna začala pomalu rozrůstat. Na jaře 2012 vedle nás vznikla druhá brněnská skupina Svobodná měna. V lednu 2013 jsme umístili Cyclos na placený virtuální server občanského sdružení vpsFree.cz, o.s., kde existuje doposud (2021). Bohužel Cyclos3 již není několik let vyvíjený a nemá aktualizovanou mobilní aplikaci ani moderní funkce jako mobilní push notifikace, propojení se sociálními sítěmi atd., a uvažujeme o tom, jak uskutečnit upgrade (na Cyclos4Communities nebo jinou platformu). Vítáme nápady, jak to uskutečnit :-)

Jsme dost malí na to, abychom každý znali velkou část členů a byla tak zachována důvěra, ale zároveň jsme dost velcí na to, abychom do značné míry uspokojili naše potřeby.

Jste z Brna a chcete se přidat?

Jsme otevřeni různým generacím, povolání, náboženským vyznáním, orientacím a národnostem, aby byla nabídka talentů, zkušeností, služeb a výrobků co nejpestřejší.

Máte zájem o jiné LETS skupiny?

Pokud máte zájem o pomoc při založení skupiny LETS ve vašem regionu, napište nám.

Nebo se podívejte na přehled existujících LETS skupin, především těch, kterým poskytujeme IT infrastrukturu.

Please publish modules in offcanvas position.